You know, you love me. XOXO Gossip Girl

AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

~Jennie

YazarMesaj
Jennie Kristen
Constance Billard III.Sınıf
Constance Billard III.Sınıf

Lakap : JK

Şöhret

MesajKonu: ~Jennie   Perş. Tem. 29, 2010 11:12 pm

-Ad&Soyad-Jennie Kristen

-Kullanacağınız Ünlü-Jaimie Alexander

-Karakteristik Özellikler-

Jennie’nin en göze çarpan özelliği fazla realist olmasıdır.Herkese her şeyi hiç çekinmeden kırılıp kırılmayacağını bilmeden söyler.Kişisine göre davranır.Eğer çok güvendiği biriyle konuşuyorsa kelimelerini dikkatli seçer ve konuşurken iki kez düşünür.Çok güler ve sırf bu hareketi yüzünden etrafından ciddiyetsiz gibi tepkiler alır.Aslında seksi,güzel ve çocukça tavırlarının altında tamamen olgun bir kadın vardır.O seksi olmak ve çocuk olmak arasında kalmayıp bu iki zıt gibi görünen özelliği gayet başarılı bir şekilde kendinde birleştirmiştir.Kıskançlık ise kendisinin de nefret ettiği özelliklerindendir.Hayatındaki hiç kimseye güvenmez;ne annesine ne babasına ne de uyuşturucu satan erkek kardeşine.Güvendiği ve her şeyden herkesten daha çok sevdiği tek kişi en yakın dostu Matt’dir.Değer verdiği kişilere karşı çok hassastır.Jennie’nin bir diğer özelliği de inatçı bir yapıya sahip olmasıdır.Kafasında bir şey varsa eğer ne olursa olsun onu gerçekleştirir.Bazen başı belaya girer ama asla pes etmez.Çünkü o pes etmenin güçsüzlük belirtisi olduğunu düşünür.Çok zor dost elde eden biridir fakat arkadaşı çoktur.Arkadaşlarının fazla olması ona hiçbir şey ifade etmez.Onun değer verdiği kişiler bellidir.Hiçbir olay onu yıpratamaz,kıramaz ve mutlu edemez.Sadece değer verdikleri üzebilir ve mutlu edebilir.Kitap okumak ve metal müzik dinlemek onun en büyük tutkusudur.Kalabalık ortamlardan hoşlanmaz.Çok çabuk sinirlenen biri değildir fakat sinirlendiği zaman çok kötü şeyler yapabilecek kapasitededir.Özgürlük ise onun dostluktan sonra değer verdiği şeylerin ikincisidir.

-Aile Özgeçmişi-

Annesi ve babası pek anlaşamaz ama kendi çıkarları için birlikte olmaya devam ederler.Sürekli kavga ederler ve bu kavgalar annesi yüzünden çıkar.Annesi bir moda evine sahiptir ve babası da reklamcıdır.Jennie annesini sevmez çünkü annesi onun özgürlüğünü kısıtlamaya çalışan kişilerden biridir.Annesiyle sürekli tartışırlar.Babası sessiz,olgun ve kültürlüdür.İş hayatında çok büyük yerlere gelmiştir.Jennie arada babasıyla oturup muhabbet etmeyi sever.Babası ne yaparsa yapsın ona bir şey demez.Çok sakin olması bazen Jennie’yi delirtir çünkü önemli bir olay karşısında tepkisiz kalabilen biridir.Tek sorun ise babasının bir kilometre ötede olan başka bir evde yaşıyor olmasıdır.Bir erkek kardeşi vardır.Kendisinden iki yaş büyüktür.Jennie küçükken ona çok güvenirdi fakat dört yıl öncesine kadar. Dört yıl önce kardeşi Robert’ın uyuşturucu satıcısı olduğunu öğrendiğinde gerçekten çok şaşırmıştı ve üzülmüştü.Artık ona karşı hiçbir güveni kalmamıştı.

-Öğrenci veya Yetişkin-

Öğrenci

-Örnek Rol Oyunu-

Nasıl olur bu?O benim annem ama nefret ediyorum ondan.Babama bunu nasıl yapabilir?Bize ailesine nasıl böyle bir kazık atabilir ki?

Matt beni simsiyah parlayan arabasıyla evimin o devasa kapısına bıraktığında içimde tuhaf hisler vardı.Onunla her dışarı çıktığımızda eğlenirdik ama bu sefer bir şeyler farklıydı.Gittiğimiz turuncu aydınlatmalı ve ahşap masa,sandalyeli mekana başka zaman gelseydim eminim hayran kalıp kendimi bu büyülü havaya kaptırırdım.En sevdiğim limonlu cheesecake ve konyaklı kahveme bile dokunmamıştım.

Evin kapısından içeri girdiğimde evde kimse yoktu galiba.Salona bakmadan hemen kapının yanından merdivenlere yürüdüm.Yukarı doğru kıvrılan merdivenlerden yorgun bir şekilde çıkarken içimden bir şarkı mırıldanıp kafamı sallıyordum.Özlemiş miydim acaba müzik dinlemeyi?Merdivenlerin sonuna geldiğimden emin olduğumda içgüdüsel olarak kendimi odamın kapısının önünde buldum.Soluma döndüğümde babaannemin anneme geçen sene hediye ettiği antika aynayı ve altın şamdanları göremedim.Evde bir boşluk vardı neler oluyordu acaba? Yavaş yavaş altın sarısı rengindeki kapı kolunu sağ elimle kavradım ve açtım.Gördüklerim karşısında çok şaşırmıştım.Odamda toka kutumdan başka hiçbir eşya yoktu.Odamdan hızlı adımlarla çıkıp diğer odaları da açtım ve en son kardeşim Robert’ın odasına girdim ve Robert’ı yerde otururken buldum.Elinde bir poşet vardı ve hiç iyi görünmüyordu.Elindekini aldım ve fırlattım.Ardından neler olduğunu sorgular
gibi yüzüne baktım.”Annemin kumar oynadığını hepimiz biliyorduk.Sonumuz böyle olacaktı işte bak.Hiçbir şeyimiz yok şu anda hiçbir şey!”.Bunu duyunca anneme bir kez daha lanet ettim ve böyle bir ailem olduğu için tekrar utandım.”Senin de ondan farklı bir yönün yok lanet olası!Aptal bir paketle insanları zehirliyorsun ve kendini de zehirliyorsun.”Babamı aldatması ve kardeşimi o iğrenç adam Tom’la tanıştırıp onu uyuşturucuya sürüklemesi yetmiyormuş gibi bir de evimizden olduk.Daha fazla dayanamadım orada durmaya ve evden çantamı alıp hızlı adımlarla çıkmak istedim.Merdivenlerden koşarak inerken ayak bileğimi incittim fakat bunun bir önemi yoktu.Kapıyı açtım ve evin karşı tarafına geçmek istedim ama tam o sırada bir araba geldi ve yanımda durdu.

Bembeyaz parlayan arabanın içinden yavaşça biri indi.Bu geçen gün Matt’in yanında gördüğüm Eric değil miydi?Simsiyah saçları dalgalanıyordu rüzgarda.Akşam esintisiyle muhteşem parfümünün kokusunu alabiliyordum.Sanki bu koku beni bütün her şeyden uzaklaştırmıştı.Köşedeki bir mekanın ışığı yüzüne vurmuştu ve dudaklarındaki o güzel gülümsemenin nasıl yanağına gamze olarak döndüğünü daha iyi görüyordum.Ona o gün hiç dikkat etmemiştim.Üzerine giydiği gri gömlek bedenini tam sarmıştı.Adeta cansız bir mankeni hayretle izler gibiydim.”İyi misin?Beni hatırlamış olmalısın.Ben aptal Eric”.”Hatırladım tabii ki ama aptal olduğun kısmına katılmıyorum.”.Tekrar gülümsedi ve eliyle arabaya binmemi işaret etti.Kapıya sakince yaklaştım,açtım ve bindim.İyi olduğumdan emin olmak istiyordu ve onu buna ikna etmek için elimden geleni yaptım.Arabadayken Matt’i aramak geldi aklıma fakat Eric buna izin vermedi.

Burası nasıl bir yer böyle?”Burası neresi Eric?”.”Bilmezsin sen buraları bebeğim ama ben çok severim.”.Bu varoş yerde ne işim vardı ki benim?Şu kusan adam çok acı çekiyor gibi görünüyor.Kemiklerini görebiliyorum.İçeride kırık masanın arkasında duran kişi…Aman tanrım Robert bu!Hayır olmaz Eric’in yanında onun kardeşi olduğumu söyleyemem.Hem o bizden daha çabuk nasıl geldi ki?Bana doğru yaklaşıyor.”Eric bana içecek bir şeyler alır mısın?”Arkasındaki kişi de Matt.İnanamıyorum ne arıyor bunlar bu iğrenç mekanda?”Matt ne arıyorsunuz siz burada?Çok kötü görünüyorsun.Gözlerine ne oldu?”.Matt sessiz kalıyordu ve mutlaka bir şey vardı.Ahh!Matt uyuşturucu kullanıyor.Yoksa Robert’la ve bu pis barla ne işi olabilir ki?”Matt sen ne yaptığının farkında değilsin.Nasıl böyle bir şeye karışırsın.Şu hayatta sadece sana güvendiğimi,sana inandığımı bilmiyor musun?”.

Ağlayarak bardan çıktığımda Matt ve Eric arkamdan geliyordu.”Hey Jen!Bekle biraz.”.Bi anda kendimi New York’un çıkmaz sokaklarından birinde buldum.Üç duvar arasında kalmıştım ve karşımda da Matt ve Eric duruyorlardı.Yerde gözüme bir cam parçası takıldı.Yavaşça yere eğildim ve onu aldım.Matt bana doğru yaklaşıyordu ve onun kılına zarar vermek istemiyordum.Yaklaştı yaklaştı yaklaştı…Matt’in bana yaklaşmasına engel olmak istercesine Eric de yavaş adımlarla geliyordu.Matt elime uzattı elini ve Eric bir anda Matt’in üzerine atladı.”İzin vermeyeceğim Matt!Jai benim olacak.Ondan uzak dur!”.”Hayır Eric o benim olacak.Onu benim kadar seven kimse yok şu hayatta.Ben yıllarca ona kardeşlik yaptım ama artık aşkımı söylememin zamanı geldi.”Matt bana aşıktı ve sanırım ben de en güvendiğim kişiye karşı boş değildim.Eric elimdeki kırık cam parçasını kendi eline aldı bir anda ve Matt’e doğru uzattı.Tam cam parçasını Matt’in karnına batıracakken arkadan gelen o kişi Matt’in hayatını kurtarmıştı.O kişi benim kardeşim Robert’tı.Fakat Eric’e gelmişti cam parçası.Çok kan kaybetmişti ve galiba Eric ölmüştü.”Robert çabuk kaç buradan!Matt hadi gidelim.Daha fazla durmak istemiyorum burada.”

“Hayır Jen!Siz gidin Matt’le.Ben hiçbir işe yaramayan lanet olası biriyim.Sizi çok seviyorum mutluluklar.Jen’e iyi bak Matt.”

Gecenin soğukluğu ve karanlık oluşu içime işlemişti.Aynı benim gibiydi kırmızısız siyah gibi soğuk ve karanlık…Matt usulca buğulu ela gözleriyle bana baktı.Ardından elini uzattı bana ve ben her ne kadar uyuşturucu olayına sinirlenmiş olsam da onun o her zaman güvendiğim ellerine karşılık verdim.
Gisela Müller
Constance Billard IV.Sınıf, Admin
Constance Billard IV.Sınıf, Admin

Şöhret

MesajKonu: Geri: ~Jennie   Cuma Tem. 30, 2010 1:07 am

Jennie Kristen, Jaimie Alexander isimli ünlüyü kullanmakta ve o, 3.sınıf Constance Billard öğrencisi.

Nüfus kaydınız alınıyor...

Spoiler:

~Jennie
1 sayfadaki 1 sayfası